Trenér: Daniel Vencl

tel.: 777252927

email - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 web - www.boxingpodebrady.cz

Adresa: Na Valech 45, Poděbrady 29001

boční vchod ZŠ Václava Havla, Studentská ulice.

 


Boxing Poděbrady

oficiálně založen v roce 2004 Danielem Venclem. Od té doby neustále funguje a roste jeho členská základna a s ní úspěchy na české boxerské scéně. Počet členů klubu je již něco přes 100 boxerů,boxerek a dětí. Věkové rozdíly nebo pohlaví mezi členy nehrají při trénincích roli,pouze se přizpůsobí výkonnosti jednotlivých členů.

V klubu nabízíme

nejen pravidelné,veřejnosti přístupné tréninky a profesionální sparing,ale i soukromé hodiny boxu, fitness, kulturistiky, kondičního cvičení, TRX, Ketllebells,pořádání galavečerů a soustředění,dále pak umíme zredukovat klientům váhu pomocí kruhových tréninků,úpravy jídelníčku a speciálních doplňků stravy.

Nabízíme i prodej sportovních potřeb,oblečení a potřeb spojených s boxem a fitness tréninkem.

Daniel Vencl - bývalý profesionální boxer, profesionální mistr světa organizace GBF, bronzový z MČR v amatérech

je držitel Trenérské licence B,Trenérské škole Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze Bojovým sportům a fitness se věnuje již 25let a předává nabyté zkušenosti dál,mezi své svěřence.

Dále je trenér kulturistiky a fitness, instruktor kondičního posilování, trenér Nových metod posilování (dynamická rychlost a vytrvalost v rovnováze), trenér cvičení s Ketllebells , osobní trenér na závěsném systému TRX a výživový poradce.

Tréninky

probíhají každý den a jsou rozděleny na trénink dětí – 6 až 13 let a trénink dospělých – 14 a výše a trénink žen, dále na box, cross a běh. 

Tréninky jsou komplexní a postupně prostřídávány novými druhy cvičení na rozvoj motoriky a boxerských stylů. Jelikož zde trénují veškeré váhové kategorie je i přístup ke každému jednotlivci jiný a přizpůsoben jeho váze,osobnosti a stylu boxu. Jinak boxuje váha bantamová 52kg a jinak supertěžká nad 91kg.Rozdíl je i mezi praváky a leváky,vysokými i menšími. Na to vše musíme při trénincích brát ohledy a přizpůsobit styl tréninku.

Dále vedeme naše členy k silovému rozvoji a zdravému stylu života,proto je celý čtvrteční trénink zaměřen na speciální posilovací cviky a kruhový trénink na redukci váhy a zvýšení výkonnosti. Rozvoj síly je důležitý v úderu a rozvoj fyzičky zase v pohybu v ringu. Snažíme se vést naše členy správnou cestou stravování a denních návyků. Sportem jako je Box se v běžném životě dá zvýšit psychická odolnost jednotlivců a tím jim i pomoci v jejich běžném životě.

Dětský trénink je samozřejmě odlišný od tréninku dospělých. Snažíme se o minimální kontakt a výchovu dětí jak lidsky tak sportovně. Tréninky jsou založeny na rozvoji dětské motoriky a vnímání pohybu. Jsou plné nenásilných technik a her.

Úspěchy

náš klub má na kontě mnoho úspěšných zápasů a vystoupení po celé ČR. Naše úspěchy jsou prozatím -

PROFESIONÁLNÍ BOX - 2x mistr světa organizace GBF

AMATÉRSKÝ BOX - 1x mistr a 1x mistryně České republiky, 5x vícemistři republiky, 10x bronzová medaile z MČR, účast na mezinárodním poli (Slovensko, Polsko, Německo, Itálie, Norsko..............)

PARABOX - 2x držitel pásu Proboxing

MEB - 2x držitel titulu v těžké váze a 1x v polotěžké

Nyní se soustředíme hlavně na mládež, manažerskou ligu a pořádání různorodých akcí pro veřejnost.

Trénink podrobněji

Při trénincích v našem klubu se snažíme komplexně rozvíjet připravenost našich boxerů. Veškeré cvičení je hlídáno nastavitelným časoměřičem.

Začínáme čtvrt hodinovou aktivní rozcvičkou,která je zaměřena na protažení a rozehřátí všech svalových partií.

Pokračujeme stínovým bojem proloženým nácvikem technik a speciálním boxerským cvičením.

Následně si boxeři vezmou vybavení na nácvik technik ve dvojicích,jako jsou chrániče zubů,bandáže na ruce a sparingové boxerské rukavice. Nácvik technik se provádí střídavě,s velkou intenzitou a přesností úderů ,obran a pohybů.

Poté se pustíme do nácviku na pytlích,hruškách,boxerských stěnách a aparátech na které se používají jiné rukavice,takzvané pytlovky. Podle výkonnosti se po pytlích pustíme do sparingu v ringu a zakončíme tvrdými posilovacími cviky na zocelení těla s následným protažením všech svalových partií. 

Trénink je dlouhý 90 minut a je závislí na požadovaném cíli tréninku. Před závody se trénuje jinak než mimo sezónu. Jelikož se účastníme sportovních utkání s pravidly AIBA – mezinárodní boxerská asociace,dbáme na správnost provedených úderů a ctíme pravidla boxu i na našich trénincích. 

Naše členy vedeme ke sportovní čistotě a fair play.Přístup členům při trénincích je přísný,ale férový.

Na tréninky je potřeba

sportovní oblečení v podobě tepláků,nebo kraťasů ,trička,popřípadě mikiny,sportovních bot s nešpinící podrážkou a ručník. Ostatní vybavení necháváme na Vás.

Boxing klub Poděbrady nabízí svým členům půjčování veškerého vybavení pro trénink ale zároveň muže i zprostředkovat nákup vybavení a oblečení,pokud si nechtějí věci půjčovat.