ROZVRH TRÉNINKŮ BOXU

Úterý : 20.00 - 21.00h (fitbox)

Středa : 17.30 - 18.30h (box dětí), 19.00 - 20.30h (box)

Čtvrtek : 17.00 - 18.15h (box ženy)

Pátek : 17.30 - 18.30h (box dětí) , 19.00 - 20.30h (box)

Neděle : 19.00 - 20.30h (box)

 

ROZDĚLENÍ TRÉNINKŮ

 

BOX DĚTÍ - v dětském oddílu trénují děti od 6 do 13let. Nábory na tyto tréninky probíhají každý rok v průběhu celého září

BOX DOSPĚLÝCH - v dospělém oddílu trénují sportovci od 14let výše. Nábory do této skupiny neděláme a je možnost přijít na trénink kdykoli 

BOX ŽEN - tréninky zaměřené speciálně pro ženy. Nábory do této skupiny neděláme a je možnost přijít na trénink kdykoli

FITBOX - tréninky, které jsou oproti klasickému fitboxu zaměřeny i na správnou techniku. Aerobní cvičení

 

 

oficiálně založen v roce 2004 Danielem Venclem. Od té doby neustále funguje a roste jeho členská základna a s ní úspěchy na české boxerské scéně. Počet členů klubu je již něco přes 100 boxerů, boxerek a dětí. Věkové rozdíly nebo pohlaví mezi členy nehrají při trénincích roli, pouze se přizpůsobí výkonnosti jednotlivých členů.

V klubu nabízíme

nejen pravidelné, veřejnosti přístupné tréninky a profesionální sparing, ale i soukromé hodiny boxu, fitness, kondičního cvičení, TRX, Ketllebells, pořádání galavečerů a soustředění, dále pak umíme zredukovat klientům váhu pomocí kruhových tréninků, úpravy jídelníčku a speciálních doplňků stravy.

Nabízíme i prodej sportovních potřeb, oblečení a potřeb spojených s boxem a fitness tréninkem.

Hlavní trenér - Daniel Vencl 

bývalý profesionální boxer, profesionální mistr světa organizace GBF, bronzový z MČR v amatérech, finalista MČR v kulturistice ....

je držitel Trenérské licence B, Trenérské škole Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze Bojovým sportům a fitness se věnuje přes 30let a předává nabyté zkušenosti dál, mezi své svěřence.

Dále je trenér kulturistiky a fitness, instruktor kondičního posilování, trenér Nových metod posilování (dynamická rychlost a vytrvalost v rovnováze), trenér cvičení s Ketllebells , osobní trenér na závěsném systému TRX a výživový poradce.

Trenéři -

Pavel Němec - zkušený závodník v olympijském boxu a nyní v MEB, držitel 3 trenérské třídy

Rudolf Čipčala - závodník MEB, trenér 3 trenérské třídy

Lenka Volejníková - mistrině republiky, dlouholetá závodnice olympijského boxu a nyní profesionálka, trenérka 3 třídy

Tréninky

probíhají každý den a jsou rozděleny na trénink dětí – 6 až 13 let a trénink dospělých – 14 a výše a trénink žen, dále na box, cross a běh. 

Tréninky jsou komplexní a postupně prostřídávány novými druhy cvičení na rozvoj motoriky a boxerských stylů. Jelikož zde trénují veškeré váhové kategorie je i přístup ke každému jednotlivci jiný a přizpůsoben jeho váze, osobnosti a stylu boxu. Jinak boxuje váha bantamová 52kg a jinak supertěžká nad 91kg.Rozdíl je i mezi praváky a leváky, vysokými i menšími. Na to vše musíme při trénincích brát ohledy a přizpůsobit styl tréninku.

Dále vedeme naše členy k silovému rozvoji a zdravému stylu života, proto je celý čtvrteční trénink zaměřen na speciální posilovací cviky a kruhový trénink na redukci váhy a zvýšení výkonnosti. Rozvoj síly je důležitý v úderu a rozvoj fyzičky zase v pohybu v ringu. Snažíme se vést naše členy správnou cestou stravování a denních návyků. Sportem jako je Box se v běžném životě dá zvýšit psychická odolnost jednotlivců a tím jim i pomoci v jejich běžném životě.

Dětský trénink je samozřejmě odlišný od tréninku dospělých. Snažíme se o minimální kontakt a výchovu dětí jak lidsky tak sportovně. Tréninky jsou založeny na rozvoji dětské motoriky a vnímání pohybu. Jsou plné nenásilných technik a her.

ÚSPĚCHY KLUBU

náš klub má na kontě mnoho úspěšných zápasů a vystoupení po celé ČR. Naše úspěchy jsou prozatím -

PROFESIONÁLNÍ BOX - 2x mistr světa organizace GBF

AMATÉRSKÝ BOX - 2x mistr a 2x mistryně České republiky, 7x vícemistři republiky, 14x bronzová medaile z MČR, účast na mezinárodním poli (Slovensko, Polsko, Německo, Itálie, Norsko..............)

PARABOX - 2x držitel pásu Proboxing

MEB - 2x držitel titulu v těžké váze a 2x v polotěžké

Nyní se soustředíme hlavně na mládež, manažerskou ligu a pořádání různorodých akcí pro veřejnost.

 

TRÉNINK PODROBNĚJI

Při trénincích v našem klubu se snažíme komplexně rozvíjet připravenost našich boxerů. Veškeré cvičení je hlídáno nastavitelným časoměřičem.

Začínáme čtvrt hodinovou aktivní rozcvičkou, která je zaměřena na protažení a rozehřátí všech svalových partií.

Pokračujeme stínovým bojem proloženým nácvikem technik a speciálním boxerským cvičením.

Následně si boxeři vezmou vybavení na nácvik technik ve dvojicích, jako jsou chrániče zubů, bandáže na ruce a sparingové boxerské rukavice. Nácvik technik se provádí střídavě s velkou intenzitou a přesností úderů ,obran a pohybů.

Poté se pustíme do nácviku na pytlích, hruškách, boxerských stěnách a aparátech. Podle výkonnosti se po pytlích pustíme do sparingu v ringu a zakončíme tvrdými posilovacími cviky na zocelení těla s následným protažením všech svalových partií. 

Trénink je dlouhý 90 minut a je závislí na požadovaném cíli tréninku. Před závody se trénuje jinak než mimo sezónu. Jelikož se účastníme sportovních utkání s pravidly AIBA – mezinárodní boxerská asociace, dbáme na správnost provedených úderů a ctíme pravidla boxu i na našich trénincích. 

Naše členy vedeme ke sportovní čistotě a fair play. Přístup členům při trénincích je přísný, ale férový.

Na tréninky je potřeba

sportovní oblečení v podobě tepláků, nebo kraťasů ,trička, popřípadě mikiny, sportovních bot s nešpinící podrážkou a ručník. Ostatní vybavení necháváme na Vás.

Boxing klub Poděbrady nabízí svým členům půjčování veškerého vybavení pro trénink ale zároveň muže i zprostředkovat nákup vybavení a oblečení, pokud si nechtějí věci půjčovat.